امروز : 08 اسفند 1395 ساعت 04:32

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • کریم
  اگه کارهای گفته شده توسط آقای محمدیان به سرانجام برسه کلا راه همه مسدود میشه
   
 • سلامت . صداقت . جسار
  الحق که گفته های ناب را باید با زر نوشت.... ...... آشنا داند صدای آشنا ایکاش این مطالب بر بنر های شهر ...
   
 • رومزی اصیل
  چند ترجیع بند بر این خزولات؛ اولا اینکه تو که دوست دار و طرفدار نماینده فعلی هستی دیگه در مقام نقاد نمی ...
   
 • یاسین
  "باز آمدنت نیست، چو رفتی، رفتی.
   
 • مصطفی
  آره ایشون دکترا دارن
   
 • مصطفی
  دوست عزیز ما که زیاد متوجه نشدیم اگه امکان داره یه مقدار واضح تر بگید یا بنویسید
   
 • قدرت
  با سلام و آفرین به تذکرات به جای استاد مطوری عزیز, انشاءالله که این تذکرات ادامه دارباشه...
اندر اشک های مصنوعی محمودصادقی و سیدحسن خمینی:

از گریه برادران یوسف تا گریه برادران انقلاب !

 آن روز که هتاکان و پرده دران فریاد برآورند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران شما در کجای دفاع از آرمانهای امام بودید ؟ روزی که نا نجیبان فریاد زدند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است بغض در گلویت نشکست ؟

 

 

کمال مطوری: قرآن برای ما احسن القصص را روایت کرده است که از آنها عبرت بگیریم. سوره یوسف را خود قرآن نیز احسن القصص نامیده که باید در آن اندیشید و عبرت گرفت.

تشابهات بسیاری در داستان یوسف و بسیاری از اتفاقات اجتماعی وسیاسی ما وجود دارد که از جمله این اتفاقات جریان گریه سازی است. سالها زین پیش تر هم مردی جلوی دوربین در هنگام ثبت نام نامزدی ریاست جمهوری ، خود را گریاند و با این گریانیدن خواست مظلوم نمائی و دلربائی کند.

 در سالهای نه چندان دور دهه هشتاد هم پیرمردی در تبلیغات دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با جمع کردن دخترکانی چند دور و برش ، در فیلم تبلیغاتی خود گریه ای راه انداخت که چنین است و چنان و من با دلسوزی خود نجات بخش شمایم و اشک و آهم شاهدم.

 امروز هم مردی دیگر نه در حد واندازه آن دو مرد ولی شاگرد خلف آن دو ، هم خود را گریستاند و در پیچ و تاب بغض و آه فرمود که ما بر مرام و منش امام خود پایداریم تا به گور، و بدین شکل اشک مبارک حضار را هم سرازیر نموده و فریاد حمایت را حضار تا به سقف کوبیدند...

 خیلی جالب است خداوند برادران یوسف را چنین توصیف می کند که شب هنگام با لباس آغشته به خون دروغین نزد پدر آمدند در حالی که گریه می کردند ... از تعبیر قرآن واضح است که گریه آنها هم دروغین بود و این گریه کن اخیر به غیر از دروغ بودن گریه اش که اظهر من الشمس است پیراهن خون آلود دروغین هم بهمراه دارد که تا به گور به آرمان امام پایبندیم.

 داداش محمود اگر پایبندی بدان که امام ما فرمود هر وقت دشمن انقلاب و نظام از تو تمجید کرد بدان اشکالی در کارت هست...امروز آب آور آسیاب رسانه های بیگانه کیست که بر نظام و انقلاب امام می تازند؟ دیروز که آرمانهای امام را قرار بود به موزه تاریخ بسپرند چرا نگریستی؟

 آن روز که هتاکان و پرده دران فریاد برآورند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران شما در کجای دفاع از آرمانهای امام بودید ؟ روزی که نا نجیبان فریاد زدند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است بغض در گلویت نشکست ؟ در روزی که فتنه گران فریاد مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند شما حامی کدام آرمان امام بودی؟

وقتی که به دروغ گفتند امام مخالف شعار مرگ بر آمریکاست شما چه کردید ؟ واینها آرمانهای امام است که از منش و رروش آن بزرگوار می توان یافت و اگر غیر از این است بگو تا ما هم بدانیم ! حال پایبندی خود به امام و عقاید امام را بنما که ما منتظریم و چشم به راه تا با تو به گریه صادقانه بنشینیم.

 

 

 پایان/

 

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن