امروز : 08 اسفند 1395 ساعت 04:31

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • کریم
  اگه کارهای گفته شده توسط آقای محمدیان به سرانجام برسه کلا راه همه مسدود میشه
   
 • سلامت . صداقت . جسار
  الحق که گفته های ناب را باید با زر نوشت.... ...... آشنا داند صدای آشنا ایکاش این مطالب بر بنر های شهر ...
   
 • رومزی اصیل
  چند ترجیع بند بر این خزولات؛ اولا اینکه تو که دوست دار و طرفدار نماینده فعلی هستی دیگه در مقام نقاد نمی ...
   
 • یاسین
  "باز آمدنت نیست، چو رفتی، رفتی.
   
 • مصطفی
  آره ایشون دکترا دارن
   
 • مصطفی
  دوست عزیز ما که زیاد متوجه نشدیم اگه امکان داره یه مقدار واضح تر بگید یا بنویسید
   
 • قدرت
  با سلام و آفرین به تذکرات به جای استاد مطوری عزیز, انشاءالله که این تذکرات ادامه دارباشه...
یادداشت/مجیدشهماروند

حمله به قوه قضاییه پل فرار دولت یازدهم

تاکتیک رییس جمهور در برابر این شکست ها،انحراف افکار عمومی از طریق حمله و برچسب زدن به اشخاص و نهاد های مهم کشوری و لشکری است.تاکتیکی تکراری که مرتبا،هم از سوی شخص رییس جمهوری و هم از سوی تیم تبلیغاتی و مطبوعات آنان مورد استفاده قرار گرفته ک نمونه های آن واضح و اظهر من الشمس است.

 
به گزارش رامهرمزنیوز ، مجید شهماروند نوشت: متاسفانه طی روز های گذشته و در محافل رسمی و غیر رسمی شاهد ایجاد ابهام از سوی رئیس جمهور محترم نسبت به قوه قضاییه وبالطبع پاسخ و دفاع قوه قضاییه از عملکرد و ابهامات وارده بوده ایم.با رصدی سطحی در فضای مطبوعاتی و سیاسی کشور و پایگاه های خبری رسانه های معاند نظام به راحتی استارت سناریو تخریب قوه قضاییه از سوی دشمنان و کینه ورزان خارج نشین و هم صدایی مطبوعات یک جریان سیاسی خاص در داخل کشور برداشت خواهد شد.توطئه ای که بوی آن چند صباحی ست از لندن برخواسته و در تهران به مشام میرسد.

 

روحانی و صادق لاریجانی


حمله به قوه قضاییه و ارکان حیاتی نظام پدیده نوظهوری نیست و سابقا هم همگان شاهد چنین حملاتی به شورای نگهبان،مجلس خبرگان رهبری و سایر نهاد ها بوده اند اما نکته قابل توجه در حال حاضر تکمیل این پازل دشمنان توسط عالی ترین مقام اجرایی کشور و رییس قوه مجریه است که خواسته یا ناخواسته و اگاهانه یا نااگاهانه فضای سیاسی داخل کشور را دچار التهاب کرد.


آمار و اطلاعات و اخبار چند ماه گذشته حاکی از شکست وعده ها و سیاست های دولت یازدهم است که همه وزرا و تیم تبلیغاتی و دولت و شخص رئیس جمهور مرتب در شیپور آن دمیده و سرمایه گذاری های سیاسی بسیاری بر این وعده ها و برنامه ها داشتند.


نکته قابل توجه و تاکتیک رییس جمهور در برابر این شکست ها،انحراف افکار عمومی از طریق حمله و برچسب زدن به اشخاص و نهاد های مهم کشوری و لشکری است.تاکتیکی تکراری که مرتبا،هم از سوی شخص رییس جمهوری و هم از سوی تیم تبلیغاتی و مطبوعات آنان مورد استفاده قرار گرفته ک نمونه های آن واضح و اظهر من الشمس است.


در این بین،شکست های دولت یازدهم منجر به شکل گیری مثلثِ برمودای خطرناکِ ماقبل از انتخابات شده است ک شکست برجام یک راس و نرخ بیکاری و شکست سیاست های اقتصادی و تزلزل جایگاه دولت در افکار عمومی دو راس دیگر آن را تشکیل میدهند ودولت و حامیان سیاسی و اتاق فکر های جریان چپ از بلعیده شدن در این برمودا شدیدا واهمه دارند و برای فرار از این مثلث راه حلی جز تضعیف قوه قضاییه،درشت گویی علیه این قوه طیبه و پاسخگویی های پینگ پنگی در برابر منتقدین نیافتند.


عملکرد قوه قضاییه در راستای احقاق حقوق مردم و بیت المال از مفاسد اقتصادی، پیگیری مجدانه پرونده های کلان اقتصادی و نظارت های مرتب و مکرر نمایندگان مردم بر ابعاد مالی این قوه،قاطعانه بر انگ عدم شفافیت مالی این دستگاه و ادعاهای رییس جمهور خط بطلان می کشد.


حامیان مغرض بین دولت و داعیه داران ادب سیاسی،این کنش غیر اسلامی و غیر اخلاقی رییس جمهوری را "شجاعت،صداقت و صراحت"نام گذاری میکنند در حالیکه نه شجاعت به معنای درشت گویی و برچسب زدن است و نه صداقت و صراحت به معنای فرافکنی و انحراف افکار عمومی است.


"شجاعت،صداقت و صراحت"سه صفت صائب اند اما با رواج فرهنگ بد اخلاقی کاملا متفاوت اند و امیدواریم دکتر روحانی با اعلام رقم جریمه های گازی ایران به دیگر کشور ها،امار فروش مرکز معاملات ارز،قرارداد های نفتی،برداشت۴/۱میلیاری از صندوق ذخیره ارزی و پیگیری ماجرای کرسنت به رئیس جمهوری شجاع و صادق و صریح در قلوب ملت تبدیل شوند و همچنین انتظار می رود که ریاست محترم جمهور ضمن توجه به وضایف اصلی شان به جای بناکردن دیوار"درشت گویی های غیر مفید"خود و همگان را به"درست گویی های مفید"رهنمون سازند.
والسلام علیکم
مجید شهماروند

 

انتهای پیام/

 

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن