امروز : 08 اسفند 1395 ساعت 04:27

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • کریم
  اگه کارهای گفته شده توسط آقای محمدیان به سرانجام برسه کلا راه همه مسدود میشه
   
 • سلامت . صداقت . جسار
  الحق که گفته های ناب را باید با زر نوشت.... ...... آشنا داند صدای آشنا ایکاش این مطالب بر بنر های شهر ...
   
 • رومزی اصیل
  چند ترجیع بند بر این خزولات؛ اولا اینکه تو که دوست دار و طرفدار نماینده فعلی هستی دیگه در مقام نقاد نمی ...
   
 • یاسین
  "باز آمدنت نیست، چو رفتی، رفتی.
   
 • مصطفی
  آره ایشون دکترا دارن
   
 • مصطفی
  دوست عزیز ما که زیاد متوجه نشدیم اگه امکان داره یه مقدار واضح تر بگید یا بنویسید
   
 • قدرت
  با سلام و آفرین به تذکرات به جای استاد مطوری عزیز, انشاءالله که این تذکرات ادامه دارباشه...

وعده صد روزه چگونه دولت را به قعر چاه برد/ "هیچ" حاصل اعتماد دولت به وعده های شیطان بزرگ

صد روزها یکی پس از دیگری به پایان رسید و نه راهی برای رفع بیکاری پیدا شد و نه دولت توانست با بسته‌هایش از رکود خارج شود.

 

 

به گزارش رامهرمزنیوز، صحبت از وعده‌های صدروزه در رقابت‌های انتخاباتی صحبتی متفاوت بود و قرار شد حسن روحانی هر صد روز یک‌بار جلوی افکار عمومی حاضر شود و نتیجه کارهایش را به مردم بگوید.

خودش خوب می‌دانست که در صد روز قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد اما رئیس دولت تدبیر امید داشت که با مسکن‌های خارجی رضایت داخلی را کسب کند.

وعده 100روزهروحانی محمدجواد ظریف یار سال‌های پیشش که درس‌خوانده آمریکا بود را به‌عنوان وزیر امور خارجه کشور انتخاب کرد و با هر کلمه خارجی حرف زدنش دل داخلی‌های دوستدار روحانی غش می‌رفت که  بله با این آدم‌های مسلط به زبان انگلیسی نتایج بهتری می‌توان در مذاکرات گرفت چراکه هر دو طرف زبان هم را می‌فهمند.

صد روز اول با مشقت زیادی برای حسن روحانی گذشت چراکه او حرفی برای زدن نداشت و نخستین بیلان کاری صد روز او پر از خالی بود.

صد روزها یکی پس از دیگری به پایان رسید و نه راهی برای رفع بیکاری پیدا شد و نه دولت توانست با بسته‌هایش از رکود خارج شود.

همه چشم امید دولت به توافق هسته‌ای بود تا این بار با این مسکن اذهان عمومی را آرام کند. هرچه منتقدان می‌گفتند سرانجام این راه، خوشایند نیست؛ گوش دولتی‌ها بدهکار نبود و با توهین به منتقدان سعی در وارونه نمایی اوضاع داشتند.

دولت به توافق هسته‌ای دست پیدا کرد، توافقی که به تعبیر مقام معظم رهبری دچار نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری و موارد متعدّدی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه‌به‌لحظه،‌ می‌تواند به خسارت‌های بزرگی برای حال و آیندهٔ کشور منتهی شود».

دولت اما چشمش را به همه بدعهدی‌های دشمن بست چراکه فقط به دنبال دستاوردی هرچند کوچک از برجام بودند. دستاوردی که حاصل نشد و هرچه معامله کردند، به دربسته خوردند.

دست‌های خالی دولت و بدعهدی مکرر طرف غربی همه را به این باور رساند که از برجام آبی برای کشور گرم نمی‌شود و فرد فرد حامیان برجام شروع به اعلام برائت کردند و دریکی از آخرین اظهارنظرها حسن روحانی از این توافق اعلام برائت کرد.

اما این پایان کار نبود و چند روز پیش جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس اظهارات ظریف را منتشر کرد. وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی می‌گوید: من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم به حرف جان کری اعتماد کردم و مسئولیت آن را می‌پذیرم.

وی می‌افزاید: این اشتباه بزرگی بوده که من کردم. اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم. به کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم: شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است.

وزیر امور خارجه عنوان می‌کند: قبلاً جان کری وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم.

این حرف‌ها پیام روشنی دارد که دولت پس از 1000 روز نتوانسته وعده صدروزه خود را محقق کند و سیاست مستقیم مذاکره با شیطان بزرگ که بسیاری از خطوط قرمز را شکست چیزی جز خسارت محض نبود.

حالا دولت با اعترافات محرمانه به دنبال آماده‌سازی افکار عمومی است تا باسیاستی متفاوت هم قهرمان سازی کند و هم برای انتخابات آینده دستاوردی برای خود بتراشد. گرچه افکار عمومی امروز منتظر اعتراف صریح دولتی‌ها هستند تا جلوی خسارت‌های بعدی گرفته شود اما سکوت دراین‌باره کمی کار را پیچیده کرد و باید دید سیاست دولت در 100 روز پایانی چه خواهد بود.

انتهای پیام/

رهیاب

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن