امروز : 08 اسفند 1395 ساعت 04:27

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • کریم
  اگه کارهای گفته شده توسط آقای محمدیان به سرانجام برسه کلا راه همه مسدود میشه
   
 • سلامت . صداقت . جسار
  الحق که گفته های ناب را باید با زر نوشت.... ...... آشنا داند صدای آشنا ایکاش این مطالب بر بنر های شهر ...
   
 • رومزی اصیل
  چند ترجیع بند بر این خزولات؛ اولا اینکه تو که دوست دار و طرفدار نماینده فعلی هستی دیگه در مقام نقاد نمی ...
   
 • یاسین
  "باز آمدنت نیست، چو رفتی، رفتی.
   
 • مصطفی
  آره ایشون دکترا دارن
   
 • مصطفی
  دوست عزیز ما که زیاد متوجه نشدیم اگه امکان داره یه مقدار واضح تر بگید یا بنویسید
   
 • قدرت
  با سلام و آفرین به تذکرات به جای استاد مطوری عزیز, انشاءالله که این تذکرات ادامه دارباشه...
یاداشت / محمد مهدی مهدوی:

اردوکشی چینشی اصلاح طلبان رامهرمز در استان برای ابقا خود / رهبری خودخوانده اصلاحات رامهرمز از سال۷۶تا به امروز بازنده بود

هدف مدعیان اصلاح طلبی بیشتر از دلسوزی برای شهر رامهرمز یا همفکری در پیشبرد مشکلات حاکم بر مردم شهر، و یا حمایت و دلسوزی برای سرپرست سابق فرمانداری، تلاش برای بقا خود در صحنه سیاسی و زورآزمایی تشکیلاتی بوده است.

  محمد مهدی مهدوی: امروز میان رصد اخبار خبرگزاری ها وقتی چشمم به خبری با عنوان معارفه سرپرست جدید فرمانداری شهرستان رامهرمز افتاد، ناخود آگاه ذهنم متوجه خبرهای پراکنده چند روز اخیر گشت، لا به لای پیام های فضای مجازی شهر مدتها مطالب پراکنده ای پیرامون تغییر قریب الوقوع فرماندار به چشم میخورد، خبرهایی با مذمون مخالفت یا حمایت از این تغییر.


فارغ از بررسی عملکرد چند ماهه سرپرست سابق فرمانداری که جوانی نسبتا کم تجربه و بدون رزومه خاص مدیریتی اما پر از انرژی جوانی و البته با رویکرد سیاسی اصلاح طلبی می باشد،نکته حائز اهمیت تلاش جریان های مخالف و موافق ابقای ایشان بوده است.

تلاش هایی که غالبا رنگ و بوی سیاسی و گویی آزمون زور آزمایی عرصه ی چانه زنی برای مهمترین کرسی مدیریتی شهر داشته است.

در ماههای اخیر جریان بازنده انتخابات، پس از تحمیل شکست دچار سر در گمی شدید و متعاقبا چنگ اندازی به تمام ریسمان های متصور خود گشته اند، لاجرم عده ای با ادعای تجربه ی سکانداری جریان اصلاحات و همچنین ادعای پدر خواندگی این جریان سیاسی در شهر، مرتب در صدد برقرای ارتباط با مجموعه های استانی، فضا سازی رسانه ای و البته برگزاری جلساتی با استاندار و معاونت سیاسی اجتماعی وی تحت عنوان نشست مشترک فعالین اصلاح طلب یا فرضاً نخبگان شهر بوده اند.

از دید نگارنده بعنوان شهروند جوان شهر، هدف و غایت این جلسات و اردوکشی چینشی مدعیان اصلاح طلبی در سطح استان بیشتر از دلسوزی برای شهر یا همفکری در پیشبرد مشکلات حاکم بر مردم شهر، و یا حتی حمایت و دلسوزی برای سرپرست سابق فرمانداری، تلاش برای بقا خود در صحنه سیاسی و زورآزمایی تشکیلاتی بوده است.

این رایزنی ها تا بدان جا پیش رفت که حتی خبرهایی از استان برای انتصاب فرماندار سابق و یا تمدید مدت سرپرستی ایشان به گوش می رسید.

با مرور اخبار چند ماه اخیر متوجه خواهیم شد پس از انتخابات اسفند 94 و انتخاب نماینده ی جدید شهر، هماهنگی و همکاری معمول و مرسومی در سطح استان صورت گرفت و حتی بعضی انتصابات در مسیر همخوانی با راهبرد نماینده شهر برای مدیریت حوزه ی انتخاباتی خود دیده شد، اما شنیده ها حاکی از آنست که انتصاب سرپرست سابق فرمانداری بر خلاف رویه اول مدیران استان، متاثر از همان رایزنی های فوق الذکر صورت گرفته است.


مختصرا لازم به ذکر است این افراد در مقام رهبری خود خوانده ی جریان مدعی اصلاحات در شهر، از خرداد 76 تا به امروز در اکثر غالب صحنه های سیاسی انتخاباتی شهر بازنده بوده اند.

نکته جالب و قابل ذکر اینکه استاندار جوان و جدید خوزستان، پس از شنیدن مطالب مکرر این طیف و رصد آگاهانه ی اخبار شهر، برای این اقلیت پر سر و صدا اصطلاحا "تـــره" هم خورد نکرده و منافع شهروندان رامهرمزی را فدای منافع عده ای ننمود.البته پیگیری های نماینده ی محترم شهر در این مورد بی تاثیر نبوده است.

در این میان و پس از نمود و بروز کمبود های مدیریتی در ماه ها و سالهای اخیر، منجمله چالش های امنیتی، و سردرگمی مدیریتی، خبر انتصاب فردی با تجربه و دارای سوابق بالای مدیریتی در سطوح مختلف، باعث ایجاد امید در دل شهروندان دلسوز شهر گشت.


امید به آن است که فعالین عرصه سیاسی و دلسوزان واقعی شهر فارغ از نگاه سیاسی و ستادی، دست یاری بسوی مدیران شهر دراز نموده و در مسیر تعالی شهر و رفع نواقیص موجود گام بردارند.

نگارنده ضمن تقدیم سلام و خیرمقدم و همچنین آرزوی توفیق خدمت رسانی برای فرماندار جدید شهرستان، به سرپرست سابق فرمانداری نیز خسته نباشید و خدا قوت عرض می نماید و برای ایشان آرزوی موفقیت در دیگر صحنه ها را از خداوند مسئلت دارد.

در پایان  ضمن عرض تشکر خدمت نماینده محترم شهر، برای پیگیری مشکلات حوزه ی انتخابیه ایشان، عرض می دارد انتظار شهروندان مظلوم و نجیب رامهرمز اینست که با هماهنگی و همکاری فرماندار جدید شهر و دیگر مدیران شهرستان در مسیر پیشرفت و تعالی واقعی شهر گامهای موثرتر و امید بخش تر برداشته شود.

*والعاقبه للمتقین*

محمدمهدی مهدوی
95/10/12

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن