امروز : 02 مهر 1396 ساعت 15:41

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • محمد
  با سلام خدمت آقاي مهندس بزرگوار وجود امثال شما در اين شهر باعثه افتخاره چون هر كسي جرأت بيان حقيقت ...
   
 • حسین بروشان
  سلام.بادوبانده شدن جاده روستای بن رشیدبه سمت بخش سلطان آبادقراربودروبر وی روستای بن رشیدزیرگذرزده بشه ...
   
 • کریم
  حاج حیدر از زمانی که افتاد با شمس اله دیگه محبوبیت شو از دست داد
   
 • محسن
  حیدر برای هرکس و هرجا خوب بود برای رامهرمز خوب نبود واقعا نمیشد یه کارخونه ای یه زیر مجموعه ای از نفت ...
   
 • محسن
  هر چه خدا بخواد همونه ولی ما طلا میخوایم
   
 • احمدی راد
  ان شاالله که بهترین نتیجه را بگیری
   
 • کریم
  خسته نباشی دلاور خداقوت پهلوان
یاداشت / کمال مطوری:

در رفعت مقام سلمان همین بس که پیک ویژه امام مرتضی و صدیقه طاهره تعیین می شود/سلمان فرزند رامهرمز باشد یا اصفهان توفیری ندارد وی علمدار حقیقت است

سلمان فرزند رامهرمز باشد یا اصفهان توفیری ندارد وی علمدار حقیقت است و آنجا که سربازی سپاه اسلام را به اشارت امیرمومنان پذیرفت در راه اطاعت امر آقا باید هم امین و فرمانبردار باشد و راه درست را به سپاه اسلام بنمایاند.

 

به گزارش رامهرمزنیوز، کمال مطوری: هر از گاهی آدم ناپخته ای سخنی می گوید و کاری می کند تا فراموش شده های تاریخ اسلام و مسلمانی جانی دوباره بگیرند زمانی شاهین نجفی نادان با اهانت خود به ساحت مقدس امام هادی روحی له الفدا موجب این شد که پویش عظیمی در سراسر گیتی اتفاق افتد و ابعاد شخصیت و بزرگی آن امام مظلوم شیعه هویدا گردد و درباره وی چه نوشته ها که نوشته شد و چه گفتارهای که گفته شد تا امام مظلوم ما بار دیگر در حافظه خفته جهانیان عیان گردد و شاهین مصداق بارز عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.


امروز هم مردی که من شناختی از وی ندارم به ساحت مبارک صحابی بزرگ پیامبر اسائه ادب کرده در سواد و بی سوادی این شخص و اینکه شانیت اظهار نظر در این حوزه را داشت یا نه کاری ندارم ولی به این مطلب ایمان دارم که به جای هو وجنجال و سیاسی کاری در باب این موضوع بیائیم و به معرفی مستند سلمان محمدی بپردازیم و نسل جوان خود را با سرمایه مادی و معنوی شخصیتهای بزرگ تاریخی خود آشنا سازیم هر چند این وجیزه کشیدن بحری در کوزه است.

اما آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید.


در میان صحابه پیامبر تنها ایرانی حاضر روزبه است که پیامبر او را با سیصد نخل خرما و چهل اوقیه طلا از عثمان بن اشهل یهودی خریداری کرد و پیامبر می دانست که این بها را به چه بهانه ای می پردازد بعدها بواسطه بزرگی شان و منش به سلمان محمدی ارتقا درجه می یابد و پیامبر  سلمان را از خاندان خود به حساب می آورد تا بی خردان بی خبر از عظمت شان سلمان به او طعنه بی کسی نزنند و مرزهای خویشاوندیرا از حدود خون و نسب به مرزهای ایمان و شرف برساند.

 

سلمانِ وفادارِ به آرمانهای پیامبر همان است که خندق را برای دفاع از کیان اسلام به مسلمانان یاد داد تا در مقابل کفر و شرک ، اسلام سرافکنده نشود و همو در مقابل سوداگران سقیفه بنی ساعده محکم همراه امام زمان خود ایستاد.

 

در رفعت مقام سلمان همین بس که پیک ویژه امام مرتضی و صدیقه طاهره تعیین می شود و ام ابیها آن زمان که در بستر بیماری است سلمان را محرم اسرار اهل بیت می داند.

 

در تشییع بی بی از جمله افراد قلیلی بود که به دعوت مولا حاضر گردید. برای سلمان وطن آنجاست که حق و حقیقت باشد و زمین و سرزمین آبا و اجدادی در ورای حق و حقیقت معنا می یابد سلمان فرزند رامهرمز باشد یا اصفهان توفیری ندارد وی علمدار حقیقت است و آنجا که سربازی سپاه اسلام را به اشارت امیرمومنان پذیرفت در راه اطاعت امر آقا باید هم امین و فرمانبردار باشد و راه درست را به سپاه اسلام بنمایاند.

 

برخی مورخین معتقدند فرستادن سلمان به سپاه اسلام در جنگ با ایرانیان توسط حضرت امیر به جهت آن بود که سلمان با خِرَدِ خود و با تعاملی که با ایرانیان می توانست داشته باشد هم از نابخردیهای احتمالی سعد بن ابی وقاص در برخورد با ایرانیان بافرهنگ جلوگیری نماید و هم پیام آور اسلام راستین و علوی به ایرانیان باشد و همین گونه هم گردید چنانچه رسوخ محبت علی و اولادش در قلوب مردم مدائن و پس از آن ایران زمین تحفه ای است که سلمان برای اهل زادگاهش آورد و این بنا به سخن رسول الله بهترین هدیه ای است که یک شخص می تواند برای قوم خود آورد.

 

سلمان خردپیشه را به سبب رفعت شان و مقام کسی یارای تکفین و تشییع و تدفین نیست لذا خود حضرت امیر متکفل نماز و دفن سلمان می شود و نهایت وظیفه دوستی و خویشاوندی را نسبت به سلمان به انجام میرساند چرا که سلمانُ مِنّا اهلُ البَیت.


 السلامُ علیهِ یومَ وُلِدَ و یَومَ یَموتُ و یَومَ یُبعَثُ حیاً  والسلام علیکم و رحمه الله
کمال مطوری رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب رامهرمز

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن