امروز : 02 مهر 1396 ساعت 15:42

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • محمد
  با سلام خدمت آقاي مهندس بزرگوار وجود امثال شما در اين شهر باعثه افتخاره چون هر كسي جرأت بيان حقيقت ...
   
 • حسین بروشان
  سلام.بادوبانده شدن جاده روستای بن رشیدبه سمت بخش سلطان آبادقراربودروبر وی روستای بن رشیدزیرگذرزده بشه ...
   
 • کریم
  حاج حیدر از زمانی که افتاد با شمس اله دیگه محبوبیت شو از دست داد
   
 • محسن
  حیدر برای هرکس و هرجا خوب بود برای رامهرمز خوب نبود واقعا نمیشد یه کارخونه ای یه زیر مجموعه ای از نفت ...
   
 • محسن
  هر چه خدا بخواد همونه ولی ما طلا میخوایم
   
 • احمدی راد
  ان شاالله که بهترین نتیجه را بگیری
   
 • کریم
  خسته نباشی دلاور خداقوت پهلوان

سرنوشت تلخ این روز های پارک حجاب رامهرمز + تصاویر

پارک حجاب رامهرمز در خیابان پاسداران این شهر و جنب پمپ‌بنزین، پارکی که دورش را حصار کشیدند که پارک بانوان شود ولی گویا دورش را حصار کشیدند که خشک شدن درختانش را کسی نبیند و شاید در آینده کاربری اش را تغییر دهند همانگونه که تکه ای از آن را به واحد اجراییات شهرداری دادند.

 

به گزارش رامهرمز،اهمیت فضای سبز در شهرسازی های مدرن به حدی است که در استانداردهای توسعه شهری متراژ فضای سبز عمومی به نسبت هر فرد 25 متر مربع است که در ایران باتوجه به شرایط آب و هوایی این نسبت بین 7 تا 12 متر مربع است که برخی مراجع عدد 9 متر مربع را اعلام کرده اند که البته منظور از فضای سبز عمومی فضایی است که همگان امکان استفاده و ورود به آنجا را داشته باشند.


حال در منطقه ای که خشک محسوب می شود و سرسبزی برایش یک رویاست، خشک شدن یک درخت در آن دردناک است چه رسد به خشکاندن درختان یک پارک، آن هم پارکی در مرکز شهر و آن هم در این شرایط آب و هوایی که گرمای هوا براحتی درختانی که بطور ضعیف نگهداری شوند را خشک میکند چه رسد به اینکه این پارک را عامدانه یا براثر بی تدبیری رها کنند و آبی به درختانش نرسانند.


با استانداردهای کشوری که رسیدن به آنها برای شهری چون رامهرمز بسیار دور از دسترس است کاری ندارم لااقل داشته هایمان را حفظ کنیم.مگر آبیاری درختان و یا کاشت درختان جدید چه هزینه ای دارد برای یک شهرداری که سالانه از هر منزل مسکونی عوارض دریافت میکند؟ سوالی که اینجا باید پرسید این است که مسئولیت خشک شدن درختان این پارک به عهده کیست؟ و چه کسی یا کسانی باید در این زمینه پاسخگو باشند؟


 با توجه به بیانات رهبری در دیدار اخیر با قوه قضا که این قوه موظف است در خصوص محیط زیست و گرد و خاک باید ورود کند آیا مسئولین قضایی رامهرمز در این مسئله (پارک حجاب) و سایر مسائل زیست محیطی شهرستان که بسیار زیادند(و به زودی بررسی می کنیم)، ورود می‌ کنند یا خیر؟


 میدانیم اگر کسی درب منزلش بخواهد یک درخت را قطع کند از هزار سو بازرس می ریزد و قبض های جریمه ای که بجرم خطای غیر قانونی و غیر شرعی! در فرو کردن خنجر در شش های طبیعت باید پرداخت کند.


 حال از شهرداری رامهرمز سوال داریم چرا این پارک را به این حال و روز درآورده است و از شورای شهری که روزهای آخر خود را سپری می کند می پرسیم که چگونه این لکه سیاه را از کارنامه خود پاک می کنند؟

 

پارک حجاب رامهرمز

 

امید حاجی زاده / انتهای مطلب 

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن