امروز : 02 اسفند 1396 ساعت 06:38

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • کلاهکج
  با سلام یه سوال داشتم؟ چرا رامهرمز فقط یک مطب چشم پزشک دارد که این مطب هم هیچ فرقی با درمانگاه تخصصی ...
   
 • جواد
  هرچه شهرستان ما میکشه دست شمس اله بهمئی هست چهارسال شهرانداخت عقب حالا هم باچه روحی دوباره میخوادبیادبراان ...
   
 • میلاد
  من پنچ سال سابقه کار وکارخانه سیمان داشتم اخراج شدم رفتم دفتر اقبال محمدیان هیچ کار نتوانست انجام بده ...
   
 • اخبار میراث فرهنگی
  دررابته گاز رسانی قسمت تل گسر
   
 • مجیدپوردیان
  میخوام تست بدم چکارکنم
   
 • Zahra
  مرسی جالب بود
   
 • کورش
  سلام من هیچ فرکانسی روی ۶۶ و ۶۹ دریافت نکردم هم دستی هم خودکار امتحان کردم فعلا از آقاجری استفاده ...
یاداشت / محمد مهدی مهدوی:

شطرنج بیست ساله ی نفتی ها در رامهرمز

چرا با وجود آن همه منابع و ذخائر عظیم زیرزمینی و وجود افراد شاخص و مدعی رامهرمزی در بدنه مدیریت کلان وزارت نفت ، هیچگاه شاهد راه اندازی و احداث شرکت یا کارخانه ای در خور شهر با قدمتمان نبوده ایم؟

 

محمد مهدی مهدوی: آنچه بنده را وا داشت تا در این حوزه و مبحث مهم قلم فرسایی نمایم ، وجود و حضور افراد سرشناس رامهرمزی در پست های حساس ، کلیدی و تاثیرگذار وزارت نفت بعنوان یک وزارت خانه ی استراتژیک اقتصادی، سیاسی و حوزه نیروی انسانی نمی باشد ، بلکه مخاطب یاداشت صرفا شهروندان عزیز و بخصوص جوانان فهیم ی  هستند که نگارنده قصد دارد سوالات و مطالبی را در چند یاداشت خطاب به آنها مطرح نماید.

1 - سهم رامهرمز و شهروندان عزیز از این منابع عظیم نفت و گاز موجود چقدر است؟


2 - چرا با وجود آن همه منابع و ذخائر عظیم زیرزمینی و وجود افراد شاخص و مدعی رامهرمزی در بدنه مدیریت کلان وزارت نفت ، هیچگاه شاهد راه اندازی و احداث شرکت یا کارخانه ای در خور شهر با قدمتمان نبوده ایم؟


3 - همگان شاهد بوده ایم و هستیم که ژنرال های خودخوانده ی نفتی هر از گاهی و در بهبوهه ی انتخابات مجلس و یا شورا وعده ی اشتغال جوانان سر می دهند و پس از ایام انتخابات و با وجود تحویل گرفتن صدها و هزاران پرونده و رزومه شخصی ، قول و قرار را فراموش می کنند. حال باید پرسید که چرا چنین بی رحمانه با احساسات خانوارهای رامهرمزی و جوانان عزیز بازی می شود؟ آیا قصور از خود شهروندان نیست که سوابق و عملکرد گذشته ی افراد را فراموش نموده اند؟


4 - چرا همشهریان عزیز اجازه ی جولان افرادی را می دهند که تابلوها و بیلبورد های شهر را با هزینه ی بالا بطور فصلی منقش به تصاویر و متن های اغراق آمیز در وصف خود (از جانب شهروندان) می نمایند؟ روزی برای تصدی پست ، وقتی برای انجام وظایف سازمانی ، گاهی هم برای تقدیر و تشکر و امثالهم....


5 -  برای عموم مردم کمی ملموس تر است ، آن هم استفاده ابزاری از جایگاه و موقعیت بعضی افراد در انتخابات شهر ، براستی چرا باید گاها شنیده شود که پتانسیل انسانی ، لجستیکی و حتی مالی یک شرکت بزرگ و یا بخش های دیگر از وزارت نفت که باید ملی و عام المنفعه برای تعالی سرزمین اسلامیمان باشد در قُرُق جریانات و گروههای خاص ستادی باشد؟6 - آیا می توان باور کرد هدف رشد و پیشرفت شهر و منافع مردم است؟ کما اینکه سوالاتی در اکثر ذهن ها رژه میرود که چرا غالب اشتغالزایی هایی(به ظاهر) که بوق چیان اجیر شده از آن دم میزنند مختص طوایف خاص ، مناطق خاص ، جریانات سیاسی خاص و بطور کل ستادهای خاص می باشد؟ و دیگر آنکه چگونه میتوان تحرکات اخیر بعضی اشخاص در انتخابات شورای اسلامی و حمایت از بعضی نامزدهای محترم را بدون طرح و برنامه ی هدفمند قلمداد کرد؟

 شهروندان فهیم رامهرمزی ،سپر کردن افرادی برای گرم کردن تنور سیاسی شهر ، حمایت از اشخاصی فرعی برای سازماندهی مجموعه ها ، هزینه های گزاف و غیرمتعارف تبلیغاتی و.... صرفا برای خدمت است؟ چرا جوان رامهرمزی بعنوان عنصر اصلی تعالی شهر نباید حقوق شهروندی خود را مطالبه کند؟

آیا اجحاف نیست که بخش عمده ی جوانان شهر فقط در ایام انتخابات و تبلیغات ، عزیز و مورد توجه شوند؟ عده ای احساسات پاک جوان را پل ترقی و سکوی پرتاب خود نمایند و پس از آن پوزخندی از نوع نگاه عاقل اندر سفی زنند !؟


7 -  نیک مستحضرید در برهه ای از زمان بعضی از شرکت های توابع وزارت نفت، شرکت های خصوصی خارجی و داخلی برای احداث مجموعه های شرکتی نفت در رامهرمز اقداماتی را انجام دادند، پیگیری ها ، بررسی ها ، مصوبات و.... همه بطور منظم پیش رفت. آیا تاکنون از خود پرسیده ایم که چرا اجرایی و عملیاتی نشده است؟ مقصران آن چه اشخاص و گروههایی بودند؟ احداث شرکت نفت و اشتغال صدها جوان رامهرمزی در آن مقطع منافع چه باندهایی را به خطر می انداخت؟


8 - چرا بعضی از نمایندگان محترم ادوار رامهرمز در دوره نمایندگی خود تمام تلاششان ورود به کمیسیون انرژی (کمیسیون تخصصی ناظر بر وزارت نفت) بوده؟ و حتی بعضی پس از پایان دوره نمایندگی ، با وجود اشتغال در دیگر وزارت خانه ها ، سر از مدیریت نفتی در آورده اند!؟

منابع عظیم مالی ، قدرت بالای جایگاه سیاسی ، مهندسی اشتغال افراد مورد وثوق ، کنترل و نظارت دقیق بر تحرکات بعضی اشخاص تاثیرگذار نفتی در انتخابات شهرستان و... کدام دلیل و هدف؟شهروندان و جوانان هوشیار باید تامل کنند.


نگارنده خود بهتر از هر شخص دیگر میداند که با ورود به این حوزه و بررسی ابعاد نهان و پنهانش، دست به چه حرکت پر خطر و با ریسک بالا نموده است، اما حسب تعهد به مقام قلم و تکلیف انقلابی به مردم و همشهریان عزیزش ، خطر را به جان میخرد و امیدوارست بتوانند در چند یاداشت سلسله وار بطور دقیق و شفاف مطالبی را با جوانان شهرش در میان بگذارد و پرده از نقاب بعضی سودجویان و دلالان سیاسی انتخاباتی بردارد.

و سلام علی من اتبع الهدی

پایان قسمت اول/ چهاردهم تیرماه 96  / محمدمهدی مهدوی

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن