امروز : 04 آذر 1396 ساعت 09:28

آخرین اخبار

نظر سنجی

عملکرد دوساله ی شورای شهر رامهرمز را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیارضعیف - 72.1%
ضعیف - 9.5%
متوسط - 6.3%
خوب - 12.1%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 05 May 2016 - 00:00

آخرین نظرات

 • Zahra
  مرسی جالب بود
   
 • کورش
  سلام من هیچ فرکانسی روی ۶۶ و ۶۹ دریافت نکردم هم دستی هم خودکار امتحان کردم فعلا از آقاجری استفاده ...
   
 • یوسفی فاز 5 فرهنگیان
  با سلام و خسته نباشید فکر اساسی بکنید برادر رفاعی اظهار داشتند کپسول های اطفاء حریق، برانکارد،آتش کوب ...
   
 • انتقاد به رابطه
  انتخاب شهردار ظاهرا به اسم شورا شهر رابط داده شدهولی دراصل نماینده اوراانتخاب کرده واز اعضای شورای ...
   
 • ناشناس
  با سلام تو رو خدا چرا کسایی که شاغل هستن باز برا شورا یا بقیه کارها ثبت نام میکنن حرف اول شورا ها از ...
   
 • ARTIN
  به نظر من هیچکس نمی تونه مثل مسی بشه حتی رونالدو ولی من خیلی ازین بابت ناراحتم که من چرا مثل مسی نشم
   
 • ماهان
  حرف مفتتت
مسئول شعب مؤسسه بیت‌الاحزان خوزستان خبرداد:

4شهرستان خوزستان؛ میزبان طرح قرآنی «رحله»

مسئول شعب مؤسسه بیت‌الاحزان در استان خوزستان اعلام کرد: سومین دوره طرح ملی «رحله» با موضوع حفظ ۴ جزء قرآن از ۲۰ تیرماه در ۴ شهرستان این استان اجرا می‌شود.احمد یادیار، در گفت‌وگویی با خبرنگار رامهرمزنیوز اظهار کرد: سومین دوره از طرح ملی «رحله» حفظ ۴ جزء قرآن امسال در پنج نقطه از استان خوزستان اجرا خواهد شد. شهرستان آبادان(در ۲ نقطه)، ایذه، سوسنگرد و دزفول امسال این طرح را اجرا می‌کنند.


وی گفت: هندیجان نیز برای برگزاری این طرح اعلام آمادگی کرده بود اما به دلیل عدم استقبال اجرای این طرح در این شهرستان لغو شد.


مسئول شعب مؤسسه بیت‌الاحزان در استان خوزستان با اشاره به اجرای دو دوره اول این طرح در استان گفت: مرحله اول این طرح در شهرستان امیدیه برگزار شد و مرحله دوم آن در شهرستان سوسنگرد و آبادان به اجرا در آمد. امسال اجرای این طرح در شهرستان دزفول به میزبانی مدرسه علمیه آیت‌الله قاضی ویژه طلاب برادر خواهد بود و در شهرستان ایذه،‌ سوسنگرد و آبادان به صورت عمومی است.


یادیار با بیان اینکه ثبت‌نام این طرح از یک ماه گذشته آغاز شد و تا پایان هفته ادامه دارد، افزود: آغاز دوره سوم طرح «رحله» از ۲۰ تیرماه خواهد بود. روز اول این دوره اختصاص به مصاحبه با متقاضیان شرکت‌کنندگان دارد که طی آن توانایی شرکت‌کنندگان در زمینه روخوانی و تسلط بر حفظ قرآن ارزیابی می‌شود. روز دوم نتیجه مصاحبه اعلام می‌شود و پس از آن دوره به مدت ۵۵ روز برگزار می‌شود.


وی گفت: بنای دوره بر حفظ ۴ جزء قرآن است و طی آن یک هفته تا ده روز شرکت‌کنندگان روزانه نیم صفحه حفظ می‌کنند، پس از آن روزانه یک صفحه و بعد از ۱۵ روز، روزانه دو صفحه حفظ می‌کنند و این روال تا پایان دوره ادامه پیدا می‌کند.


مسئول شعب مؤسسه بیت‌الاحزان در خوزستان ادامه داد: شرکت‌کنندگان در دوره‌های قبل طرح «رحله» بدون نیاز به شرکت در مصاحبه و دوره آزمایشی می‌توانند روند حفظ قرآن خود را در این مرحله ادامه دهند. علاوه بر حفظ قرآن، برگزاری ۱۵ جلسه تجوید، برگزاری روزانه جلسات تفسیر و مفاهیم قرآن بر اساس صفحه حفظ شده، کلاس هفتگی اخلاق و برگزاری اردوهای پایان هفته از دیگر برنامه‌های این طرح برای شرکت‌کنندگان آن است.


یادیار عنوان کرد: در پایان ۵۵ روز از شرکت‌کنندگان آزمونی به عمل می‌آید و مدرک حفظ ۴ جزء از سوی وزارت ارشاد و مؤسسه بیت‌الاحزان به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.


وی در پایان گفت: بنا به تشخیص مربیان دوره افرادی که استعداد حفظ کل قرآن را داشته باشند به مدارس شبانه‌روزی حفظ کل قرآن در سراسر کشور معرفی می‌شوند. در استان خوزستان مؤسسه بیت‌الاحزان ۷ شعبه غیرتخصصی دارد که به فعالیت‌های حفظ عمومی و آموزش روخوانی و تجوید می‌پردازند این شعب در شهرهای شوش، شهرک حر، شهرک الوان، رامهرمز، شادگان، سوسنگرد و هفتگل فعالیت می‌کنند.

 

انتهای خبر/

 

 

نوشتن دیدگاه

 

شهرستان رامهرمز

کلیه مطالب این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی رامهرمزنیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
پیاده سازی توسط : طراح وب میهن